To już za nami

Drugie warsztaty “Radość uczenia się przez całe życie” dobiegły końca. 

Nasze warsztaty cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem.

 

Kolejna grupa Terapeutów Senioralnych, progadujących metodę „Radość uczenia się przez całe życie” wg. zasad Marii Montessori,  ukończyła nasz program.
Z dumą i niesamowitymi efektami, wprowadzają nową metodę w swojej pracy, jako stały element terapii i wsparcia Seniorów.

Cieszymy się, że możemy edukować i propagować, coraz to nowe osoby na drodze do długiego i szczęśliwego życia nas wszystkich!

 

 

 

Międzynarodowa Konferencja „Radość uczenia się przez całe życie”, zakończona sukcesem!


 

W październiku odbyła się pierwsza konferencja poświęcona propagowaniu nowej metody L3M Polska- Radość uczenia się przez całe życie wg zasad Marii Montessori.

Całodniowy kongres poświęcony tematyce rozwoju rynku, trendów inwestycyjnych oraz metod rozwoju z wykorzystaniem potencjału osób starszych, cieszył się dużym zainteresowaniem osób pracujących na co dzień z osobami starszymi.

Cele jakie przyświecały naszej Konferencji to realizacja indywidualnej, innowacyjnej drogi edukacyjnej dla osób starszych – Seniorów oraz osób z ograniczeniami intelektualnymi przy użyciu wszystkich zmysłów, specjalnych materiałów i struktury wolnego uczenia się dla seniorów (model fazowy).

Prelegentami konferencji byli doświadczeni praktycy w edukacji i opiece Seniorów.

Christine Mitterlechner – pedagog, specjalista ds. edukacji dorosłych i geragog ze specjalnością zasady M.Montessori. Twórca metody „Radość uczenia się przez całe życie” wg. zasad Marii Montessori,

Dr Sol Haring – praktykujący edukator osób dorosłych w dziedzinie gerontologii, nowych mediów,

Dr Claire Royston  – dyrektor Medyczny w Four Seasons Health Care, pracownik kliniczny i badawczy w ramach angielskiego NHS, członek składu orzekającego First-Tier Tribunal Service (Izba zdrowia, edukacji i opieki społecznej: dział Zdrowia Psychicznego przy Trybunale.

Dr Małgorzata Miksza – prezes Polskiego Stowarzyszenia Montessori, członek Zarządu Montessori Europe.

Prof. nadzw. dr hab. Elżbieta Kowalska-Dubas – kierownik Zakładu Andragogiki i Gerontologii Społecznej Uniwersytetu Łódzkiego/Polska.

Po ogromnej dawce wiedzy, całość konferencji uświetnił wspaniały występ Dj Wiki, czyli Wirgini Szmyt, która łamie stereotypy dotyczące seniora i jest najstarszą dj-ką w Polsce.

Po szczegółowy program oraz sylwetki prelegentów, zapraszamy TUTAJ.

    

 

 

Warsztaty Montessori w Radio Lublin !!!


 

Z ogromną przyjemnscią, podczas naszych zajęć z grupą Seniorów, moglismy gościć  program “Piękne życie”. Program ten jest nadawany co tydzień w czwartki o godz. 19, na falach Radia Lublin.

Audycji z naszym udziałem i udziałem naszych dzielnych uczestników możesz posłuchać klikając na banery poniżej.

Posłuchaj jak świetnie, wspólnie spędziliśmy czas, a nasi Seniorzy podzielili się swoimi wrażeniami.

 

 

Pierwsze Warsztaty Montessori już za nami!!

Jesteśmy dumni, że Savoir Vivre Szkoła Dobrych Manier jest przyjaznym miejscem dla Seniora – działamy dla Niego i z Nim.
To ogromne wyróżnienie, że jako pierwsi w Polsce przygotowujemy wykwalifikowaną kadrę do zawodu przyszłości – Terapeuty Edukacji Senioralnej.

Było bardzo inspirująco! Uśmiechnięte twarze uczestników i oklaski na sam koniec!