Dla kogo są warsztaty

Co piąty Europejczyk ma dziś 60 lat lub więcej. W przyszłości coraz więcej osób starszych będzie potrzebować pomocy, którą mogą zaoferować im nasi absolwenci warsztatów. Starzejące się społeczeństwo oraz wydłużające się lata pracy stworzyły nową potrzebę edukacyjną – edukację Seniora.

Duża doza empatii, łatwość nawiązywania kontaktów i przede wszystkim czerpanie satysfakcji z pracy z osobami starszymi – to stanowi dobrą podstawę do wzięcia udziału w naszych warsztatach.

Aktywizacja osób starszych oraz prawidłowa organizacja zajęć i czasu wolnego stanowić może źródło rozwoju osób w podeszłym wieku. Aktywność jest warunkiem prawidłowego rozwoju człowieka w każdym wieku, umożliwia również prowadzenie twórczego życia. Jej brak może spowodować poczucie krzywdy, izolacji i osamotnienia.

Warsztaty są dla osób, które w przyszłości pragną pracować placówkach edukacyjnych dla osób dojrzałych i seniorów, ale przede wszystkim dla wszystkich osób kochających pomagać i dzielić się dobrem z drugim człowiekiem.

Po ukończeniu warsztatu uczestnik otrzymuje certyfikaty w języku polskim pod patronatem  L3M Polska “Radość uczenia się przez całe życie”, Fundacji Radość uczenia się oraz Szkoły dobrych manier savoir – vivre.

Absolwenci warsztatów z łatwością odnajdą się w pracy:

  • W placówkach edukacyjnych dla osób dojrzałych i seniorów (od 50+);
  • Rodzinnych, obywatelskich, centrach seniora;
  • Uniwersytetach trzeciego wieku, klubach seniora;
  • W placówkach opiekuńczych dla osób dorosłych i starszych.

Jedna osoba posiadająca certyfikat warsztatów ”Radość uczenia się przez całe życie według metody Mari Montessori” może podnieść prestiż każdej placówki oraz wprowadzić nową usługę – zajęcia Montessori.